Çocuklar, AppInventor ile kendi mobil uygulamalarını geliştirerek tüketen değil, dijital ekosisteme üreten bir birey haline geliyor.

Akıllı telefonların satışlarında büyük artışların yaşanmasının öncelikli sebepleri arasında akıllı telefon uygulamalarının (mobil uygulama) kaliteli ve ihtiyaca uygun hizmet sunması olarak gösterilmektedir. Mobil uygulamalarla para kazanan birçok kişinin başarı hikayelerine denk gelmişsinizdir. Bilişim teknolojileri sektöründe yer alan Mobil Yazılımcılık artık geleceğin popüler meslekleri arasında yer almaktadır.

AppInventor yazılımı MIT Medya Laboratuvarı’nda üretilen, geç yaştaki kişilerin kolaylıkla blok tabanlı mobil uygulamalar yapmasına olanak veren bir yazılım ortamıdır. Bu eğitime katılım gösteren kişiler teorik bilgi bir yana, her bir ünitede en az 2 uygulama örneğiyle karşılaşacak ve kendi edinmiş olduğu becerilerle mobil uygulamasını çeşitlendirme şansına sahip olacaklardır.

Çocuğunuzun algoritmik düşünce yapısını geliştiriyor, yazılım konusundaki becerilerini geliştirmesine büyük dokunuşlar yapıyoruz. Sizler de çocuğunuzun bu alanda kendisini geliştirmesini istiyorsanız kontejanımız dolmadan yerinizi ayırtın.

Kayıt için tıklayın… 

Author: admin

Bir cevap yazın